Marka PowerBar firmy Nestlé znana jest przede wszystkim ze swoich listew zasilających. Ale producent odżywek dla sportowców ma więcej do zaoferowania – na przykład shake proteinowy ProteinPlus z 92% białka. Stiftung Warentest nadał produktowi ocenę 2,0. Możesz przeczytać, jak oceniamy wstrząs w teście.
Smak: dobry, ale grudkowaty
Proszek proteinowy PowerBar ProteinPlus 92% jest dostępny w trzy klasyczne smaki kupić:
- Czekolada
- truskawka
- Vanille
Bazując na naszym doświadczeniu z innymi koktajlami proteinowymi, wybór jest dość ograniczony. Do testu wybraliśmy wanilię i zapewniamy: Ten shake smakuje dobrze naprawdę pyszne – zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że to prawie 100% białka. Mimo dobrego smaku rozpuszczalność nas rozczarowała: Mimo miksera dostaliśmy jeden grudkowata, lepka masa.
Składniki: Wysokiej jakości białko serwatkowe
Dzięki temu shake’owi białkowe bardzo wysoka zawartość białka 92% na zewnątrz. Składa się głównie z serwatka, czyli białko serwatkowe (58%), które organizm natychmiast po sporcie używany do budowy mięśni. Poza tym są w małych ilościach Kazeina i proteiny sojowe wliczony w cenę.
Proszek jest zarówno niska zawartość cukru i tłuszczu i udział Węglowodany jest tylko 4,6%, To też profil aminokwasowy może sobie poradzić 21,5% BCAA na 100 gramów pokazać.
Kolejna zaleta tego produktu: jest bez aspartamu i zawiera prawie nie ma laktozy.
Wartości odżywcze i spożycie
Zgodnie z zaleceniem producenta mamy 30g proszku w 300ml wody rozpuszczony. Ta dawka równa się jeden dzienna porcja. Poniższa tabela przedstawia wartości odżywcze na porcję i na 100 gramów.
na 30g proszku | na 100g proszku | |
Kalorie (kcal) | 111 | 371 |
Białko | 26,1g | 87,2g |
węglowodany | 0,6g | 2g |
Tłuszcz | 0,4g | 1,2g |
wersje
To Wyprodukowane w Niemczech Możesz otrzymać shake proteinowy w dwóch wersjach:
- 1 opakowanie: puszka 600 gram (na 20 porcji)
- 2-pak: puszka 2 x 600 gram (na 40 porcji)
PowerBar ProteinPlus kosztuje średnio 1,28 € za porcję i jest z tym bardzo drogie.
Wniosek Test PowerBar ProteinPlus 92%
Ogólnie rzecz biorąc, ten shake proteinowy zadowolił nas wysokiej jakości składnikami i dobrym smakiem. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że nie uzasadnia to drogiej ceny 1,28 euro za porcję. Dodaj do tego grudkowatą teksturę i skąpe wybory smakowe. Ten proszek białkowy zdecydowanie wymaga poprawy.
Spis treści